Bülent Arınç beddua etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul Ümraniye’de yakalanan teröristlerin bir bölümünün Esed’in yanında muhaliflere karşı çarpışan aşırı radikal unsurlar olduklarını belirterek, “Allah cezalarını versin. Allah bu yıkımdan ülkemizi ve insanımızı korusun” dedi.

Arınç, AK Parti Hatay Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililerle bir araya geldi. Medya mensuplarının suallerini yanıtlayan Arınç, Niğde’deki güvenlik güçlerine yönelik saldırıyla alakalı olarak, “Maalesef geçtiğimiz günlerde Niğde’de yol güzergahında o anarşistler, bu radikal unsurlar, caniler, bu katiller bizim askerimizi, jandarmamızı, bir de polisimizi şehit ettiler. Kaçmak istediler, ikisi yakalandı, sonradan da biri yakalandı. Bu insanlar, akılları başlarından gitmiş, bir yerlerden zombi haline getirilmiş. Zira bir gün önce gazetede yayınlanan o ifadeler doğruysa bizden birilerini öldürdükleri için kendilerini sanki çok yukarılarda görüyorlar, görevlerini yaptıklarını söylüyorlar. Türk yargısına ifade vermeyeceklerini, Türk askerini öldürmenin kendileri için bir görev olduğunu söyleyecek kadar akıldan, vicdandan, insanlıktan nasipsiz, yüzüne baktığın zaman zati ne hale geldiği görülüyor. Bir yerlerde yetiştirilmiş, ellerine öldürmek için silahlar verilmiş. Hamdolsun ki bunlar yakalandı da bu insanların kimliğini de, zihniyetini de öğrenme imkanımız oldu” şeklinde konuştu.

ÖRGÜT İSMİ VERMEDİ

Dün akşam Ümraniye’de polisin bir haneye baskın yaptığını belirten Arınç, “Polisimizden ve varsa askerimizden yaralı olduklarını biliyorum. Onlardan can veren var, yakalanan var. Bunların kimlikleri ve neden yaptıkları açığa çıktı. Ancak, örgüt ismini vermediler, ben de vermek istemiyorum. Zira arkadan yapılacak operasyonlar için belki söylenmemesi gerekiyordur. MİT, güvenlik güçlerimiz olaya el koydu. Ancak, bunların özellikle bir bölümünün Esed yanında muhaliflere karşı çarpışan aşırı radikal unsurlar olduklarını söyleyeyim. Daha sonraki operasyonlarda bunların hepsi ortaya çıkınca gerçek yaftaları, isimlerini de söylemek olası olur. Allah cezalarını versin. Allah bu yıkımdan ülkemizi ve insanımızı korusun” diye konuştu.

“SEMBOLİK ADAY GÖSTERİYORLAR”

MHP ve CHP’nin bir takım yerlerde sembolik aday gösterdiğini dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

“Aday göstermeleri ve politika yapmaları çok doğaldır. Keşke CHP de, MHP de Siirt’te olsa, keşke adayları olsa ve keşke onlar da politika yapsalar. Zira Türkiye için en büyük talihsizlik AK Parti ve BDP’nin orada başa başa kalması. Hamdolsun, biz gerekeni yapıyoruz. Lakin çok politika olsa, herkes kendi görüşlerini düşüncelerini açıklasa, herkes orada sandıklara sahip çıksa Türkiye’nin işi kolaylaşır. BDP ile AK Parti arasında gerginliğin ne boyutlara vardığını biliyorsunuz. BDP kendini oraların tek hakimi sayıyor. Başka rey çıkmasın diye tehditle, şantajla, maalesef baskıyla insanları tesir altına alıyor. Gönülden söylüyorum, keşke MHP, CHP başka partiler de orada politika yapabilseler, fark seçenekler sunabilseler. CHP olduğunu düşünerek yanıt vereyim. Siirt’te allahın izniyle biz seçimleri kazanacağız. Zira BDP, orada oralı olmayan Tuncer Bakırhan’ı aday gösterdi. Biz de oranın yerlisi, asil, kahraman, yürekli bir insanı aday gösterdik. Şimdi orada adayın çekilmesinin tek sebebi BDP’ye seçim kazandırmaktır. Keşke böyle olmasaydı, adaylığı devam etseydi. Orada çekilen her adayın BDP’nin işine yarayacak bir operasyon olduğunu ben şahsen düşünüyorum. Lakin kendi gerekçesini doğru kabul edersek evet o da bir gerçektir. CHP de, MHP de bugün bahsedilen konuyla alakalı bir beraberlik içindeler. Keşke oradaki adayın düşündüğünü, Türkiye’de bütün adayları da düşünebilse, Lütfü Savaş’ın kulakları çınlasa.”

Bir önceki yazımız olan Bir beddua da Demirtaş’tan başlıklı makalemizde beddua, bir ve da hakkında bilgiler verilmektedir.