Bakan Ala’dan ümraniye’deki saldırıyla alakalı açıklama

Seçim çalışmalarında bulunmak üzere Erzurum’a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, kara yoluyla Oltu ilçesine geçti. Kaleboğaz Köyü girişinde çok sayıda araç konvoyuyla karşılanan Bakan Ala, kendisini bekleyenleri selamladı. Oltu Kaymakamı Abdullah Şen, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve AK Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir ile çok sayıda partili tarafından karşılanan Bakan Ala, daha sonra konvoy eşliğinde ilçe merkezine hareket etti. Bir restoranda cağ kebabı yiyerek öğle namazını Aslanpaşa Camii’nde kılan Bakan Ala, gazetecilerin “Ümraniye’deki saldırı” olayıyla alakalı sualine yönelik izah yaptı.
Bakan Ala, “İstihbarat birimlerimizin bilgisi dahilinde belirlenen yerlere yönelik operasyon yapıldı. Çıkan çatışmada yaralanan 3 polisimizin vaziyetleri gayet iyi. 1 polis taburcu oldu. Diğerleri de hafif yaralı. Yaralı olarak ele geçirilen eş teröristlerin Suriye’deki terörist gruplarla ilişkili olduklarını düşünüyoruz. Soruşturmamız devam ediyor” dedi.
Bakan Ala, daha sonra Oltu ilçe merkezinde tertip eden miting programına katılarak Oltululara hitap etti.

DURSUN MURAT AYDIN

Bir önceki yazımız olan Çavuşoğlu: 'Seçimler Türkiye’nin yol haritasını belirleyecek' başlıklı makalemizde belirleyecek, çavuşoğlu ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.